W ramach Podlaskich Dni Matematyki dnia 31 maja 2017 r. odbył się konkurs Maraton Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 15 drużyn pięcioosobowych: 11 w kategorii Junior oraz 4 w kategorii Senior. W puli znalazły się 24 zadania. Konkurs przebiegał bardzo dynamicznie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Sponsorem nagród głównych było: Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wschodzący Białystok. Laureatami Konkursu zostały drużyny:

w kategorii Seniorów:
Senior 2LO
Jacek Jakimiuk
Damian Werpachowski
Artur Malesza
Piotr Guzowski
Kinga Lipiszko

a w kategorii Juniorów:
SLO Junior
Jakub Chomko
Jakub Gromiński
Weronika Czubek
Michał Borawski
Filip Jatel

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy, przepraszamy za zaistniałe niedociągnięcia, zapraszamy na docelową edycję międzynarodowego konkurs Naboj w 2018 r.

​Dziękujemy także jurorom: dr inż. Anna Borowska, dr hab. Dorota  Mozyrska, Jolanta Mozyrska, Joanna Panasiuk, Diana Kulhawik, Angelika Sak, Izabela Mleczko, Martyna Kryńska.​