Tegoroczne Podlaskie Dni Matematyki to kilka dni spotkań z matematyką w różnym wydaniu. Podlaskie  Dni  Matematyki są organizowane  jak zwykle przez Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz współorganizowane przez Politechnikę Białostocką w szczególności Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum”. Wspierają nas też takie instytucje jak Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, I LO w Olecku, Szkoła Podstawowa w Wasilkowie i firmy przewozowe komunikacji miejskich kilku miast.

Tak jak w poprzednich latach  głównymi adresatami Dni są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W tym roku część działań adresujemy też do nauczycieli: Podlaskie Forum Matematyki i Mazurskie Spotkania z Geogebrą w Olecku. Mamy nadzieję, że dopisze nam w tym roku pogoda na Dzień Dziecka 1 czerwca, gdy przewidujemy główne wydarzenie, którym będzie Mat-Piknik na łące przed Politechniką Białostocką.

 

Dni Matematyki to wielkie święto królowej nauk, dołączcie do świętowania. Nie może Was zabraknąć! Zapraszamy!

 

Zapoznajcie się z programem, w razie pytań dzwońcie do mnie, piszcie maile, rejestrujcie siebie lub całe klasy tam gdzie wskazany jest taki wymóg w programie.

                                                                       Przewodnicząca PDM 2017

dr hab. Dorota Mozyrska