Menu Zamknij

Elżbieta Guziejko

Archiwalny serwis www - może zawierać elementy, które nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Elżbieta GuziejkoElżbieta Guziejko – nauczyciel dyplomowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku, egzaminator maturalny z matematyki. Współorganizatorka Warmińsko Mazurskiej Strefy Matematycznej, Warmińsko Mazurskich Zawodów Matematycznych. Pomysłodawczyni i organizatorka Powiatowego Konkursu „Sudoku lubię to!”, regionalnego konkursu fotograficznego „Matematyka w Obiektywie”. Wśród swoich uczniów ma finalistkę Olimpiady Matematycznej jak i wielu laureatów oraz finalistów ogólnopolskich konkursów matematycznych.

Wykłady PDM:

  • Maturalny pewniak, czyli równania kwadratowe z parametrem, Elżbieta Guziejko/20.11.2020 r., godz. 12-13
    Jednym z typów zadań, które pojawiają się na maturze z poziomu rozszerzonego są te, w których występuje parametr, w tym, w funkcji kwadratowej. Są to zadania wysoko punktowane, bo uczeń może otrzymać aż od 4 do 6 punktów. Na tym wykładzie zostaną omówione sposoby tworzenia warunków do tego typu zadań oraz przekształceń pewnych wyrażeń do takiej postaci, w której można wykorzystać wzory Viete’a.
    materiały z wykładu
  • Kolejny już pewniak, tym razem z poziomu podstawowego- podstawowe metody rozwiązywania nierówności kwadratowych, Elżbieta Guziejko / 20.11.2020 r., godz. 16-17
    Zostaną tu przedstawione sposoby ich rozwiązywania. Opanowanie ich na maturze da dodatkowe 4%. Mogą decydować punkty i aby ich nie zabrakło, warto posiąść umiejętność ich rozwiązywania.