Menu Zamknij

Ewa Girejko

Archiwalny serwis www - może zawierać elementy, które nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Dr Ewa GirejkoDr Ewa Girejko, matematyk, wykładowca na Wydziale Informatyki, od lat zaangażowana w popularyzację matematyki w regionie, w kraju, a nawet poza jego granicami. Członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Matematycznej oraz International Society of Difference Equations. Działalność naukowa to obecnie problem konsensusu w układach wielo-agentowych.

Wykłady PDM:

  • Fraktalny świat, Ewa Girejko, Marzena Filipowicz, 20.11.2020 r. godz. 10-11 (szkoła średnia)
    Fraktalny świat, Ewa Girejko, Marzena Filipowicz, 20.11.2020 r. godz. 11-12 (szkoła podstawowa)
    Wykład ma charakter prezentacji multimedialnej z częściowym aktywnym udziałem słuchaczy. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane i omówione fraktale oraz ich twórcy. Uczestnicy imprezy dowiedzą się o własnościach fraktali takich jak samopodobieństwo oraz gdzie i w jaki sposób wykorzystuje się te obiekty geometryczne.
  • Niezwykłe liczby pierwsze, Dorota Mozyrska, Ewa Girejko, kl. 1-4, 20.11, 24.11, 12-13 / materiały
    Opowiemy co to jest wielokrotność liczby, podamy definicję liczby pierwszej, przesiejemy liczby na sicie Erastostenesa. Przygotujcie też kredki lub painta na komputerze i pokolorujemy liczby.