Menu Zamknij

Koło Gier

Michał Kowalczuk:

„Witam wszystkich serdecznie. Nazywam się Michał Kowalczuk i mam przyjemność prowadzić sekcję gier w trakcie Podlaskich Dni Matematyki.

Osobiście jestem studentem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka i Ekonometria oraz od niedawna członkiem samorządu studenckiego.

Ponadto studenci politechniki znają mnie jako przewodniczącego Koła Naukowego Gier, którego celem jest szerzenie popularności gier planszowych oraz nauka zdrowej rywalizacji.

W dobie koronawirusa i braku możliwości grania na żywo, chciałem przedstawić alternatywne opcje dobrej zabawy jakimi są edycje online gier planszowych i proste gry drużynowe.”

Michał Ziółkowski:

„Witam wszystkich bardzo serdecznie. Nazywam się Michał Ziółkowski i jestem jednym z prowadzących tegoroczną sesję gier logicznych w trakcie Podlaskich Dni Matematyki.

Obecnie jestem studentem 3 roku Informatyki i ekonometrii a także przewodniczącym Koła gier logicznych, którym opiekuję się na co dzień oraz wraz z członkami koła odpowiadam za organizowanie wydarzeń takich jak Noc Gier.

W czasie trwania zajęć postaram się zachęcić was do wspólnej rywalizacji a także dobrej zabawy.”

 

Karolina Dąbrowska:

„Nazywam się Karolina Dąbrowska, jestem studentką Informatyki na Politechnice Białostockiej.
Od dwóch lat należę do Samorządu Studentów, jestem także aktywnym członkiem Koła Naukowego Gier.
Chciałabym pokazać młodszym odbiorcom nowe formy spędzania czasu ze znajomymi oraz online.”

WARSZTATY PDM:

Nie samą nauką się żyje, czyli wprowadzenie do prostych gier zespołowych, Koło Naukowe Gier Logicznych WI PB, 22.11, 23.11,24.11, godz. 17-20
Warsztat online gier zespołowych, gdzie wprowadzimy zainteresowanych w świat internetowych gier drużynowych, wytłumaczymy ich zasady i wskażemy, że żeby dobrze się bawić nie trzeba sięgać do popularnych gier od dużych wydawców na rynku gier online. Wydawać by się mogło, że matematyka i poezja to dwie zupełnie różne od siebie dziedziny, które nic nie łączy. Czy oby na pewno? W literaturze znajdziemy mnóstwo wierszy nawiązujących do matematyki. Do Królowej Nauk odwołuje się nie tylko Jan Brzechwa w wierszyku „Sum-matematyk”, ale również nasza noblistka Wisława Szymborska, która w swoim dorobku ma takie wiersze jak „Liczba Pi”, czy „Utopia”. A czy każdy wiersz, który opiera się na tej samej liczbie sylab w wersie to nie matematyka? Czy każdy wiersz, podobnie jak zadanie z matematyki nie zawiera jakiejś niewiadomej, którą odkrywa odbiorca?