Menu Zamknij

Renata Jurasińska

Archiwalny serwis www - może zawierać elementy, które nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Dr Renata JurasińskaDr Renata Jurasińska – nauczycielka akademicka Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczycielka matematyki w rzeszowskich liceach, przewodnicząca Rzeszowskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej, pasjonatka szaradziarstwa i matematyki rekreacyjnej, popularyzatorka matematyki na wszystkich poziomach edukacji – od szkoły podstawowej po Uniwersytet Trzeciego Wieku, wegetarianka, miłośniczka zwierząt.

Wykłady PDM:

  • Divina proportio, szkoła podstawowa, 20.11.2020 g.15.00-16.00 Renata Jurasińska
    Johannes Kepler, niemiecki matematyk, astronom i astrolog powiedział, że „Geometria ma dwa cenne skarby: jeden to twierdzenie Pitagorasa, drugi to 
    podział odcinka w stosunku średnim i skrajnym. Pierwsze można porównać do miary złota. Drugie jest niby kamień drogocenny”.
    I tego właśnie „drogocennego kamienia”, czyli BOSKIEJ PROPORCJI i jej własności będzie dotyczył mój wykład.

  • Divina proportio, szkoła średnia, 20.11.2020 g.16.00-17.00 Renata Jurasińska
    Johannes Kepler, niemiecki matematyk, astronom i astrolog powiedział, że „Geometria ma dwa cenne skarby: jeden to twierdzenie Pitagorasa, drugi to podział odcinka w stosunku średnim i skrajnym. Pierwsze można porównać do miary złota. Drugie jest niby kamień drogocenny”. I tego właśnie „drogocennego kamienia”, czyli BOSKIEJ PROPORCJI i jej własności będzie dotyczył mój wykład.