Menu Zamknij

Dorota Mozyrska

Dorota MozyrskaDr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB – Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

Dorota Mozyrska pracuje na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jej zainteresowania naukowe to matematyczna teoria sterowania oraz rachunek niecałkowitego rzędu. Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” przy Wydziale Informatyki PB. Była wielokrotnie wykładowcą i organizatorką Podlaskich Dni Matematyki oraz wydarzeń w czasie Podlaskich Festiwali Nauki i Sztuki, jak również Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego i Projektu Talenty XXI w.

Wykłady PDM2021:

  • Niezwykłe liczby pierwsze, Ewa Girejko, Dorota Mozyrska, kl. 3-6/11.12.2021, godz. 11-12
    Opowiemy, co to jest wielokrotność liczby, podamy definicję liczby pierwszej, przesiejemy liczby na sicie Eratostenesa. Przygotujcie też kredki lub painta na komputerze, bo wspólnie pokolorujemy tablice z liczbami.
  • Niezwykłe liczby Fibonacciego, Ewa Girejko, Dorota Mozyrska,kl. 3-6/11.12.2021, godz. 12-13

Niedawno, 23 listopada, obchodziliśmy dzień Leonardo Fibonacciego. To włoski matematyk z przełomu XII-XIII wieku, autor słynnego zadania o królikach, propagator systemu dziesiętnego w Europie, kupiec i podróżnik znany jako Leonardo z Pizy. Związany z jego nazwiskiem ciąg liczb ma niezwykłe własności. Opowiemy Wam o tych liczbach i niektórych ich cechach.